sanatbank
22 آذر 1401 - 20:43

موج جدید بارشی نیمه غربی کردستان را در بر می گیرد

سنندج- مدیر کل هواشناسی کردستان گفت: موج جدید بارشی مناطق غربی استان را در برمی گیرد و آبگرفتگی موقت معابر و اختلال در رفت و آمد در این مناطق خواهیم داشت.

رحیم صدیقی از گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل‌های پیش یابی هواشناسی به تدریج از امروز سه شنبه تا اوایل شب فردا چهارشنبه موجی از غرب کشور عبور می‌کند که موجب افزایش ابر، مه، وزش باد، در بعضی از ساعات بارش باران با احتمال رعد و برق و در ارتفاعات و مناطق سردسیر استان بارش برف و کولاک خواهد شد.

وی افزود: انتظار داریم در مجموع مقدار بارش‌ها تا قبل از ظهر فردا و عمدتاً در نیمه غربی استان همچون شهرستان‌های مریوان، سروآباد، بانه، سقز و نیمه غربی شهرستان‌های دیواندره، کامیاران و سنندج نسبت به سایر نواحی قابل توجه تر باشد.

صدیقی خاطرنشان کرد: این شرایط می‌تواند موجب آبگرفتگی موقت مسیل‌ها، رودخانه‌ها و معابر بین شهری و روستایی و اختلال در رفت و آمد در مناطق یاد شده شود.

مدیر کل هواشناسی کردستان اعلام کرد: از بعدازظهر چهارشنبه تا شنبه هفته آینده از شرایط بارش در سطح منطقه کاسته شده؛ ولی همچنان امکان بارش‌های خفیف و پراکنده در برخی از نواحی استان وجود دارد که از نظر مقدار قابل توجه نمی‌باشد.

صدیقی افزود: از لحاظ دمایی نیز از فردا تا روز جمعه دما در طول روز به تدریج ۲ تا ۴ درجه سلسیوس نسبت به امروز افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: دماهای شبانه و اول صبح طی این مدت تغییرات چندانی نداشته و با نوسان یک تا سه درجه در همین محدوده باقی خواهد ماند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 909303